Teremtsük Újra !

Teremtsük Újra !
Kategória:egyéb
Helyszín:Szigetszentmiklós - Tököli út 19.
Időpont:2025. október 09. (csütörtök)
18:00
A Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium és a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti) “Teremtsük újra!” úszóláp rehabilitációs projektje lassan a végéhez közeledik.
A projekt célja a 2020-as olajszennyezés következtében elpusztult élőhely rekonstrukciója, valamint az erdei iskolai projekthéten a diákok által létrehozott termékek értékelésére egy gamifikált rendszer kidolgozása és alkalmazása volt.
Az eltervezett célok a kétéves munkafolyamat során lépésről-lépésre valósítottak meg. Közel 100 m² úszólápi élőhelyet sikerült kialakítani.
A munkában több oktatási intézmény diákjai és pedagógusai, valamint külső szakmai partnerek vettek részt.
A projektzáró eseményen bemutatásra kerülnek a projekt eredményei a meghívott vendégeinknek és a város közösségének, a diákok, pedagógusok és szakértők közreműködésével.
Köszöntőt mond:
Nagy János, Szigetszentmiklós Város Polgármestere
Bemutatót tart:
Czita Zoltán, az Erasmus+ projekt koordinátora
Dr. Zöld-Balogh Ágnes és Dr. Balogh Márton úszóláp-kutatók
a Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium diákjai
a Kölcsey Ferenc Főgimnázium tanárai
Sok szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt!
Vissza